Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacja: psychologia kliniczna dziecka i psychologia wychowawcza), jestem też psychoterapeutka w trakcie szkolenia w podejściu integratywnym w Szkole Psychoterapii Dialog. Ukończyłam Studium Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii, I Stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, szkolilam sie też w Schwartz Institute wprowadzając do swojego warsztatu elementy pracy z częściami (System Wewnętrznej Rodziny). Pracuje w oparciu o teorie więzi, teorie systemow, sledzę badania związane ze skutecznymi oddzialywaniami terapeutycznymi.

 

Zajmuje się głównie psychoterapia indywidualna, między innymi okołoporodową, wsparciem w kryzysach związanych z rodzicielstwem, konsultuje też rodziców wychowawczo i dokonuje wstępnej diagnozy dziecka (na potrzeby procesu terapeutycznego lub nadając kierunek potrzebnego dziecku wsparcia).  Pracuje również z populacja osób neuroróżnorodnych, jestem sojuszniczką społeczności LGBT. 

 

Prowadzę psychoterapię osób dorosłych, młodzieży i dzieci, konsultuję też rodziców dzieci do lat 15 (w tej grupie wiekowej oddzialywania oparte są głównie na pracy z rodzicami, w uzasadnionych przypadkach podejmuję się też bezpośredniej pracy terapeutycznej z dzieckiem).  Jestem też wykwalifikowana w konsultowaniu rozwoju bardzo małych dzieci, od 3 miesiąca życia, chętnie też przyjmę zaniepokojonych rodziców dzieci 0-3 miesięcznych, urodzonych przedwcześnie czy w diagnostyce genetycznej.

 

Doświadczenie zdobywałam pracując w placówkach oświatowych, w Dziennym Ośrodku Rehabilitacji Neurologicznej Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, Centrum Terapii dla dzieci Dom Asa, Pracowni z Oknem Na Świat - Edukacja i Rozwój Marty Hendzel. Pracowałam oceniając rozwój dzieci, prowadząc warsztaty psychoedukacyjne, konsultując wychowawczo, wreszcie tez psychoterapeutycznie i wsparciowo.

 

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Sekcji Psychoterapii Rodzin. Regularnie superwizuję się u Superwizorów akredytowanych przez PTP.

Anna Kaczmarczyk

Formy kontaktu

ul 11 Listopada 1

Grodzisk Mazowiecki

cpiig.grodzisk@gmail.com

515 995 823

Zarezerwuj termin